Keramické kroužky pro děti v ZŠ - aktuální Program kurzu pro 1. třídu a pro starší děti (2. - 9. tř.). Aktuální letáček (rozklikni zde).

28.07.2013 17:26

Program kurzu (celoroční motivy) pro 1. třídu:

1) Mandala - kachel na pověšení nebo může sloužit jako podložka pod horký hrnec v kuchyni, na pergole venku (svícen) apod.

2) Motýl - kachel na pověšení. Zdobení kraječkou.

3) Ruka - kachel na pověšení. Děti si obtisknou svoji vlastní ruku, napíší jméno, věk a  dozdobí kytičkami.

4) Noha - kachel na pověšení. Děti si obtisknou svoji vlastní nohu, napíší jméno, věk a dozdobí kytičkami.

5) Kůň - kachel na pověšení.

 

Program kurzu (celoroční motivy) pro starší děti

(2. - 9. třída):

1) Slunečníček - skřítek kluk.

2) Kytička - skřítková holčička.

3) Květinová víla nebo holčička (slečna).

4) Třešňový skřítek - holka nebo kluk. (Nebo mořský skřítek).

5) Růžičkový skřítek - holka nebo kluk. 


Keramické kroužky ve školách se konají pravidelně odpoledne po vyučování.  Děti si vyrobí krásné výrobky, kterými si mohou vyzdobit své domovy i zahrady. Např. postavičky zvířat – slony, sovy, želvy, ptáčky v hnízdě, šneky. Výrobky vyrábí tématicky, podle ročních období a svátků. Každý rok si vyrobí krásnou výzdobu velikonoční i vánoční a dárečky pro své nejbližší. Děti si vyzkoušely i točení na keramickém kruhu. Práce s přírodním materiálem, jakým je keramická hlína, dobře rozvíjí přirozenou tvořivost, zručnost i fantazii dětí. Rozvíjí si jemnou motoriku. Samotný kontakt s keramickou hlínou děti obohacuje. Na každé lekci vždy dětem ukážu celý výrobní proces určitého výrobku, a potom děti pracují samy. Přestože vyrábí podle mých předloh a šablon, výrobek každého dítěte je naprosto originální a jsem ráda, když zapojují co nejvíce svoji fantazii.

Malá ukázka keramických výrobků ze ZŠ z minulých let